Nauka pływania w Szczecinie

Nauczymy pływać każde dziecko i dorosłego!
Nauka pływania dla dzieci kraul.

AKADEMIA SPORTCAMP zaprasza na zajęcia nauki i doskonalenia pływania.

Oferta zajęć skierowana jest do dzieci w wieku od 5 lat oraz dorosłych. Zajęcia obejmują naukę pływania dla dzieci, naukę pływania dla dorosłych oraz doskonalenie poznanych umiejętności pływackich. Program zajęć podzielony został na etapy, które zakładają stopniowe przyswajanie wszystkich elementów ruchowych w danym stylu pływackim. Zajęcia prowadzone są z podziałem na grupy wiekowe oraz ze względu na poziom zaawansowania uczestników.

Jakie są zalety zajęć pływania?

Pływanie jest jednym z najbardziej popularnych sportów na świecie i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, a także dorosłych. Pływanie swoją popularność zawdzięcza kilku aspektom między innymi zdrowotnym, a przede wszystkim związanym z rekreacją. Nic tak nie wpływa pozytywnie na człowieka jak kąpiel wodna w trakcie upalnych dni!

Zajęcia nauki pływania mają pozytywny wpływ na rozwój naszego organizmu i są zalecane przez lekarzy już od wczesnego dzieciństwa. Pływanie wpływa na ukształtowanie prawidłowej postawy ciała. Angażując wszystkie partie mięśniowe wpływa na równomierny rozwój tkanki mięśniowej, zwiększa pojemność życiową płuc poprzez stosowanie ćwiczeń oddechowy. Zajęcia pływania doskonale rozwijają koordynację człowieka oraz uelastyczniają wszystkie mięśnie zwiększając ich wydolność. Ćwiczenia w wodzie odbywają się w odciążeniu, przez co pozytywnie wpływają na układ szkieletowy człowieka. Warto również wiedzieć, że niepoprawna technika pływania może negatywnie wpłynąć na niektóre schorzenia związane z postawą ciała. A więc, jeśli chcesz się szkolić, rób to pod okiem wykwalifikowanej osoby.

Nieodzownie w parze z pływaniem idzie aspekt niebezpieczeństwa, który wiąże się z korzystaniem z akwenów wodnych. Rodzice właśnie z tego powodu posyłają swoje pociechy na lekcje pływania, aby spokojnie spędzać czas nad wodą i nie zamartwić się o bezpieczeństwo dzieci!

Jak widać zalet pływania jest wiele, więc jeśli zastanawiasz się na nauką pływania, pomożemy Ci osiągnąć Twój cel!

TOP